Baskı / Madencilik için Paslanmaz Çelik Pnömatik Hava Tahrikli Diyafram Pompası

Ürün ayrıntıları:
Place of Origin: China
Marka adı: BSK
Model Number: BSKA25AL-P99-A
Ödeme & teslimat koşulları:
Minimum Order Quantity: 10 Unit(s)
Fiyat: Negotiable
Payment Terms: FOB T/T
Supply Ability: 1000 Unit(s) Per Month
Şimdi başvurun

Ürün Açıklaması

Baskı / Madencilik için Paslanmaz Çelik Pnömatik Hava Tahrikli Diyafram Pompası

Kauçuk, termoplastik veya teflondiaframın pistonlu hareketinin ve diyaframın her iki tarafındaki uygun valflerin karşılıklı hareketinin bir kombinasyonunu kullanan Hava diyafram pompası ( Membran pompası, hava ile çalışan çift diyafram pompası (AOOD) veya pnömatik diyafram pompası olarak da bilinir) bir sıvıyı pompalamak için kelebek vanalar, kapak vanaları veya diğer herhangi bir kapatma vanaları).

 • Menşe Yeri: Çin
 • Marka Adı: BSK
 • Model Numarası: BSKA25AL-P99-A
 • Min. Sipariş Miktarı: 10 Birim
 • Fiyat terim: fob
 • Liman: Guangzhou / Shenzhen
 • Fiyat: pazarlık
 • Ödeme Koşulları: T / T
 • Üretim Kapasitesi: Aylık 1000 Birim
 • Garanti: bir yıl

Ürün Açıklaması:

Hava girişi

1 / 4-18NPTF-1

Sıvı çıkışı

1-11-1 / 2NPTF-1, Rp1-11BSP

Sıvı Girişi

1-11-1 / 2NPTF-1, Rp1-11BSP

Maks. Akış

135L / dk

Maks. kafa

70M

Maks. Kendinden emişli Asansör (kuru)

4m

Maks. Hava basıncı

8.3bar

Maks. Parçacık çapı

3mm

Maks. Kurulum boyutu

249.5 x 360,5 x 245mm

Ağırlık

9.5kg

gürültü, ses

<80db

Paketleme

Paketleme Detayı:

kontrplak kutu / diyafram pompası başına karton

Teslimat Detayı:

Ödeme aldıktan sonra 5 gün (sipariş miktarına göre)

Özellikler

Hava Diyafram Pompası
1. Sızdırmaz
2. İyi kendinden emişli performans
3. Orta her türlü iletmek
4. Malzeme: Dökme çelik, Alu, SS, PP

A 2 5 XX - XXX - X ( model seçimi)

Boru ağzı şekli: A-BSP B-NPT (F) C-Flanş

Diyafram malzemesi: 9 - Santopren H - Hytrel T - PTFE / Santopren

Top malzemesi: 9 -Santopren H - Hytre T - PTFE A - Asetal

Top koltuk malzemesi: P / K - Polipropilen / Kynoar SS - Paslanmaz Çelik

Pompa malzemesi: SS - Paslanmaz Çelik AL - Alüminyum Alaşımlı CI - Karbon Çelik P / K - Polipropilen / Kynoar

Ana performans parametreleri

No. Parametre İsimler Birimler Referans Değerler

1 Max. Çalışma Hava Basıncı Mpa 0.83

2 Maks. Akış l / dak 135

3 Maks. Kafa m 70

4 Maks. Sıvı Çıkış Basıncı Mpa 0.83

5 Maks. Partikül Çapı mm3

6 Ağırlık kg 9,5 / 12,5 (PP / KV) / 9,5 (AL) / 14,5 (SS / CI)

7 Gürültü Seviyesi db <85

Uygulanan Maksimum Sıcaklık Limitleri (diyafram / bilye / conta malzemesi)

Asetal ································· 40 ° 40 ° A - 150 ° F (4.4 - 65.5 ° C)

Santoprene ················································· ········································· -40 ° - 225 ° F (-40 °) - 107.2 ° C) Teflon ········································································· ······························································ ···· 40 ° - 220 ° F (4.4 ° - 104 ° C) Nitril ·················································· ······························································ ···················· 10 ° - 180 ° F (-12 ° - 82 ° C) Viton ····· 10 ° - 180 ° F (-12 ° - 82 ° C) Viton ················ ······························································ ································· -40 ° - 350 ° F (-40 ° -176.6 ° C) Hytrel · ·· ··································· ······························································ ············ -20 ° -150 ° F (-12 ° - 93 ° C) Kynar ······································· ······························································ ························ 10 ° -200 ° F (-28.9 ° - 65.5 ° C), polipropilen ·········· ······························································ ································· 32 32 - 175 ° F (0-79,4 ° C)

1 ” Akış diyagramı

Kurulum işlemi ve bakım:

YARALANMA VE MÜLKİYET HASARINDAN KAÇINMAK İÇİN BU BİLGİLERİ OKUYUN, ANLAYIN VE İZİN VERİN


Pompa model plakasında belirtilen maksimum giriş havası basıncını aşmayın.

 • Pompanın hava girişi, yeterli kapasiteye sahip ve basıncı tasarım gereksinimlerine uygun olan hava kaynağına bağlıdır.
 • Temiz basınçlı hava, pompanın kullanım ömrünü uzatır.
 • Hava besleme hattı sert bir boruysa, pompayı ve boruyu bağlayan kısa hortum titreşimi ve bükülmeyi azaltabilir. (Sıvıdaki nabzı, bir dengeleme deposu veya sıvı tamponları kullanarak azaltmanız önerilir.)
 • Hava giriş borusu ve basınç ayar filtresi, ağırlıkları nedeniyle desteklenmelidir. Boru desteklenmiyorsa, pompaya zarar verebilir.
 • Pompanın hava giriş borusu, hava besleme basıncının belirtilen aralığı aşmadığından emin olmak için basınç ayar valfı ile monte edilmelidir.

Kılavuzda belirtilen sınır basıncı, pompanın çalışmasında kullanılamaz, aksi takdirde kişisel yaralanma, pompa hasarı veya maddi kayıp aşırı hava basıncından kaynaklanır.

 • Malzeme hortumlarının ve diğer bileşenlerin bu pompa tarafından geliştirilen sıvı basınçlarına dayanabildiğinden emin olun. Tüm hortumlarda hasar veya aşınma olup olmadığını kontrol edin. Dağıtım cihazının temiz ve düzgün çalışır durumda olduğundan emin olun.

STATİK SPARK. Patlamaya ve ağır yaralanmalara veya ölüme neden olabilir. Toprak pompası ve pompalama sistemi.

 • Kıvılcımlar yanıcı madde ve buharları ateşleyebilir.
 • Titreşimi ve temas veya statik kıvılcım oluşumunu önlemek için pompayı, bağlantıları ve tüm temas noktalarını sabitleyin.
 • Uygun havalandırma kullanın.
 • Yanıcı maddeleri sıcaktan, açık alevlerden ve kıvılcımlardan uzak tutun.
 • Kullanılmadığı zaman kapları kapalı tutun.

Pompadan boşalmalar, ciddi yaralanmalara neden olabilecek yabancı maddeleri içerebilir. Deşarjlar boru içinden şantiyeden ve operatörün etrafından boşaltılabilir.

Diyafram patlasa bile, malzemeyi egzoz susturucusundan zorla boşaltabilir.

 • Tehlikeli veya yanıcı maddeler pompalandığında, deşarjlar boru hattı üzerinden güvenli uzak bir yere çıkartılabilir.
 • Pompa ve susturucu arasında minimum delik içinde 3/8 ”ara yüz kullanılır.

TEHLİKELİ BASINÇ. Ciddi yaralanma veya maddi hasara neden olabilir. Sistem basınç altındayken pompa, hortum veya dağıtım vanasını servis etmeyin veya temizlemeyin. Hava besleme hattını ayırın ve dağıtım valfini veya cihazını açarak ve / veya dikkatlice ve yavaşça çıkış hortumunu veya borusunu pompadan gevşeterek ve sökerek sistemi tahliye edin.

TEHLİKELİ MADDELER. Ciddi yaralanma veya maddi hasara neden olabilir. Pompayı fabrikaya ya da tehlikeli madde içeren servis merkezine geri göndermeye çalışmayın. Güvenli elleçleme uygulamaları yerel ve ulusal yasalara ve güvenlik kodu gereklerine uymalıdır.

 • Uygun kullanım talimatları için tedarikçiden tüm malzemelerde Malzeme Güvenliği Veri Sayfalarını edinin.

Patlama Tehlikesi: Bazı modeller, sıvı temas eden bazı parçalarla birlikte alüminyumdan yapılır, bu nedenle trikloroetan, metilen klorür veya diğer halojenli hidrokarbon çözücüler ile birlikte kullanılamazlar, aksi halde reaksiyona girip patlamaya neden olabilirler.

 • Bu tip bir çözücü ile kullanılmadan önce, uyumluluğu sağlamak için sıvı kapaklarını, manifoldlarını ve pompa motorunun tüm sıvı temas parçalarını incelemek bir zorunluluktur.
 • Pompa, emme borusunu kısaltmak ve parça sayısını büyük ölçüde azaltmak için ürüne mümkün olduğunca yakın yerleştirilmelidir.
 • Diyaframın ömrünü uzatmak için, pompayı pompalanan sıvıya mümkün olduğunca yakın yerleştirmeliyiz. Giriş basıncı, sıvı kolonunun 10 feet'ini (3 metre) aştığında, diyaframın hizmet ömrünü uzatmak için bir dizi basınç tahliye ve ayar tertibatı kurmak gerekir.
 • Giriş ve çıkış boruları için her adaptörün sızdırmazlığını sağlamalıyız.
 • Conta bileşenlerinin kaymasından kaynaklanabilecek gevşekliği önlemek ve akışkan veya hava sızıntısını etkin bir şekilde önlemek için Ürün kullanılmadan önce tüm tutucular bir kez daha sıkılmalıdır.

Pompadaki ıslanan parçaların ve pompalanan, temizlenen veya yeniden dolaştırılan maddenin kimyasal uyumluluğunu doğrulayın. Kimyasal uyumluluk, pompalanan, temizlenen veya dolaşımdaki maddeler içindeki kimyasalların sıcaklıkları ve konsantrasyonları ile değişebilir. Özel sıvı uyumluluğu için kimyasal üreticisine danışın.

Maksimum sıcaklıklar sadece mekanik strese dayanır. Bazı kimyasallar maksimum güvenli çalışma sıcaklığını önemli ölçüde azaltır. Kimyasal uyumluluk ve sıcaklık sınırlamaları için kimyasal üreticisine danışın.

Bu ekipmanın tüm operatörlerinin özel olarak eğitildiğinden, güvenli çalıştırma uygulamalarını kavradığından ve ekipmanın sınırlarını anladığından emin olun. Gerekirse PPE giymeyi bilirler.

Pompayı boru sisteminin yapısal desteği için kullanmayın. Pompa parçalarındaki gerilimi önlemek için sistem bileşenlerinin uygun şekilde desteklendiğinden emin olun

 • Emme ve boşaltma bağlantıları esnek bağlantılar (örneğin hortum gibi) sert borulardan oluşmamalı ve pompalanan maddeyle uyumlu olmalıdır.

Pompanın gereksiz yere hasar görmesini önlemek şarttır. Uzun süre boşta kalması gerekiyorsa, lütfen her kullanımdan sonra iyice temizleyin.

 • Pompada bırakılan Ürün, bir sonraki çalıştırmadan önce diyafram ve valf problemlerine yol açacak şekilde pompa üzerinde kuru veya yapışkan hale gelecektir. Donma sıcaklığında, kullanımdan sonra herhangi bir koşulda pompanın tamamen boşaltılması gerekir.
 • İstediğiniz zaman uygun montajı sağlamak için kullanıcıların durma sürelerini azaltmada etkili bir yoldur. Orijinal BSK yedek parçalarının uygulanması, ürün ömrünün uzatılması ve performansın oynatılmasına yardımcı olacaktır.

 


Genel açıklama

BSK diyafram pompası, düşük hava basıncında ve mevcut malzeme uyumluluk seçeneklerinde bile yüksek hacimli teslimat sunar. Model ve seçenek tablosuna bakın. BSK pompası, modüler hava motoru ve akışkan bölümü ile sağlanır.

Havayla çalışan diyafram pompası alternatif olarak hava odasındaki basınç farkını kullanarak sıvı akışkandaki emme sıvısı basıncını ve pozitif sıvı basıncını üretir. Küresel vana ileri sıvı akışını sağlayabilir.

Hava basıncı uygulandığında pompa çevrimi başlayacak ve pompalamaya ve talebe yetişmeye devam edecektir. Hat basıncını koruyacak ve koruyacak ve maksimum hat basıncına ulaşıldıktan sonra (dağıtım cihazı kapalıyken) döngülemeyi durduracak ve gerektiğinde pompalamaya devam edecektir.

Hava ve Yağlama Gereksinimleri

AŞIRI HAVA BASINCI. Pompa hasarına, kişisel yaralanmaya veya maddi hasara neden olabilir.

 • Hava beslemesinde 50 mikrondan daha büyük partikülleri filtreleyebilen bir filtre kullanılmalıdır. Montaj ya da tamir sırasında uygulanan “O” halka yağlayıcısı dışında yağlama gerekmez.
 • Yağlanmış hava mevcutsa, pompanın hava motoru bölümündeki “O” halkaları ve contaları ile uyumlu olduğundan emin olun.

 

KULLANMA TALİMATLARI

 • Pompalanan malzeme, bir süre kullanılmadığında "kuruluma" tabi ise, pompayı her zaman pompalanan malzemeyle uyumlu bir solvent ile yıkayın.
 • Birkaç saat devre dışı kalması durumunda hava beslemesini pompadan ayırın.
 • Çıkış malzemesi hacmi sadece hava beslemesi tarafından değil, aynı zamanda girişte mevcut olan malzeme beslemesi tarafından da yönetilir. Malzeme besleme borusu çok küçük veya kısıtlayıcı olmamalıdır. Düşebilecek hortum kullanmamaya dikkat edin.
 • Diyafram pompası zorla besleme (su basmış giriş) durumunda kullanıldığında, hava girişine bir "Çek Valf" takılması önerilir.
 • Titreşimden kaynaklanan hasarı önlemek için diyafram pompa ayaklarını uygun bir yüzeye sabitleyin.

Bakım

 • Lütfen seri numaralarına ve parça adlarına bakmak ve parça ve bakım servis paketi bilgilerini kavramak için montaj resimlerinde şemaya bakın.
 • Bazı BSK parçaları, hızlı servis ve hizmet dışı kalma sürelerinin kısalmasına neden olabilecek "aşınan parçalar" olarak işaretlenmiştir.
 • Servis kitleri, iki ayrı diyafram pompası işlevine hizmet vermek için ayrılmıştır: 1. HAVA KISIMI, 2. SIVI BÖLÜM. FLUID SEC -TION, tipik parça MALZEME SEÇENEKLERİ ile eşleşecek şekilde daha fazla bölünmüştür.
 • Servis sökme ve takma işlemi sırasında hassas iç hareketli parçaları kir ve yabancı maddelerden kirlenmeye karşı korumak için temiz bir çalışma yüzeyi sağlayın.
 • İyi servis aktivitesi kayıtlarını tutun ve önleyici bakım programına pompa ekleyin.
 • Demonte etmeden önce, yakalanan malzemeyi çıkış manşetinde boşaltın - pompayı, malzemeden pompadan boşaltmak için baş aşağı çevirin.

SIVI BÖLÜM

 • Üst ve alt manifoldu (1) ve (11) çıkartın.
 • Bilyalı (2), “O” halkasını (3) (47) ve bilyalı yatağı (4) çıkartın.
 • Sıvı kapağını (5) çıkartın.

NOT: Sadece diyaframlı modellerde birincil diyafram (6A) ve yedek diyafram (6) kullanılır. Akışkan Bölümü çizimindeki yardımcı görünüme bakın.

 • Vidayı (10), rondelayı (9), diyaframı (6A, 6) ve diyafram rondelasını (7, 8) sökün.
  NOT: (23) diyafram çubuğunun yüzeyini çizmeyin veya lekelemeyin.

SIVI BÖLÜM

 • Ters sırayla tekrar monte edin.
 • Tüm parçaları temizleyin ve kontrol edin. Aşınmış veya hasar görmüş parçaları, gerektiğinde yeni parçalarla değiştirin.
 • (23) diyafram çubuğunu ve 25) “Y” halkasını gresleyin.
 • Diyafram çubuğunu (23) yardımcı kurulum aletiyle sabitleyin.
 • Cıvataların ve somunların son tespitinden önce, diyaframın bükülmesini önlemek için diyaframın (6A, 6) akışkan başlığı (5) ile düzgün şekilde hizalanıp hizalanmadığını lütfen tespit edin.
 • Teflon diyaframı kullanan modeller için, yan taraflarında AIRS SIDE "hava haznesi" ile işaretlenmiş üç lastik diyafram (6) pompa gövdesinin önüne monte edilmiştir.
 • Pompayı çalıştırın, bir süre çalıştıktan sonra bağlantıyı ve sızdırmazlığı kontrol edin.

Kurulum boyutları :

Parçaların Sıvı Bölümünde Sökülmesi

a) İlk önce, pompayı boru hattı sisteminden çıkarın ve malzemeleri içindeki pompadan boşaltın. b) Pompayı temiz bir çalışma ortamına yerleştirin. c) Önce çıkış borusunu (1) pompadan sökün ve sonra bilyeyi (2), O kabını (3) ve (47) ve bilya yuvasını (4) sıvı kapağının (5) üst ucundan çıkarın sırayla. Bundan sonra, pompayı baş aşağı yerleştirin ve giriş borusunu (11) O kabını (3) ve (47), bilyalı yatağı (4) ve bilyayı (2) sıvı kapağından (5) sökerek çıkarın. d) Başlığı (5) sökmek için iki sıvı kapağının etrafındaki cıvataları serbest bırakın. e) Diyafram vidasını (10) serbest bırakın ve diyafram rondelasını (7), (8) ve diyaframı (6) her iki taraftan çıkarın. Diyafram çubuğunu (23) çıkartın ve dudak şeklindeki conta halkası (25) değiştirilebilir. Hava Valfi Parçalarının Sökülmesi f) Önce cıvatayı (39) gevşetin ve ardından hava valfi kasasını (38), hava bölmesini (42) ve sızdırmazlık contasını (40) ve (41) sökün. g) Valf dilimini (36) ve valf plakasını (37) hava valfi muhafazasından (38) çıkarın. h) Emniyet segmanını (29) sökün ve sınır uç kapağını (31) hava valfi muhafazasının (38) her iki ucundan çıkarın ve istediğiniz zaman kabı (30) değiştirebilirsiniz. i) Makarayı (35) hava valfi muhafazasından (38) elle tuttuktan sonra dudak tipi contayı (33) kontrol edebilirsiniz. Pilot Valf için Parçaların Sökülmesi j) Önce silindir kafasını sabitleyen 4 cıvatayı (16) gevşetin, ardından her iki ucundaki silindir kafasını (14) ve (18) sökün ve O kabını (17) çıkarın. k) Sızdırmazlık contasını (19) motor gövdesinin (15) oluğundan çıkarın. l) Pilot çubuğu (22) ve tetik çubuğunu (45) motor gövdesinden (15) çıkarın ve tetik çubuk üzerindeki dudak tipi contayı (20) veya pilot çubuktaki O kabını (44) değiştirebilirsiniz. Diyafram Pompasının Yeniden Birleştirilmesi Pompanın yeniden birleştirme adımları, sökme işlemleriyle uyumlu değildir, bu nedenle tekrar birleştirme işleminde aşağıdakilere dikkat etmeniz istenir: 1) Tüm sızdırmazlık elemanlarının ve bunların temas parçalarının yağlanması gerekir. . 2) Tüm sızdırmazlık elemanlarını kullanmadan önce, yüzey hasarı gibi hasar görüp görmediklerini lütfen dikkatlice kontrol edin. Hasar varsa, lütfen yenilerini değiştirin. 3) Dudak tipi salmastranın (20) (, 25) ve (33) dudak yönü grafikte gösterilen yöne uygun olmalıdır. 4) Akışkan başlığındaki cıvatalar, daha iyi bir sızdırmazlık sonucu elde etmek için dönüşümlü olarak ters açılarla bağlanmalıdır. Sorun Giderme 1. Bir miktar sıvı, hava akışı ile birlikte egzoz açıklığından boşaltılır. Diyaframı hasara karşı kontrol edin. Diyafram vidasını gevşeklik açısından kontrol edin. 2 Çıkış sıvısında hava kabarcıkları var. Emme borusu bağlantısını iyi sızdırmazlık için kontrol edin. İyi sızdırmazlık için emme borusu ile emme manifoldu arasındaki bağlantıyı kontrol edin. Emme manifoldu ile sıvı kapağı arasındaki O halkasını kontrol edin. Diyafram vidalarını gevşeklik 3 için kontrol edin. Düşük pompa çıkışı Hava beslemesinin sağlam olup olmadığını kontrol edin. Herhangi bir tıkanıklık için giriş / çıkışı kontrol edin. Emme manifoldunu bağlayan konektörlerin hava sızdırmazlığı için kontrol edin Topun yuvaya sıkışıp sıkışmadığını veya topun doğru oturmadığını kontrol edin. 4. Pistonlu hareket olmadığında egzoz deliğinden hava boşaltılır. Sürgülü valf (35) üzerindeki conta halkasını (33) kontrol edin. Tetik çubuğunda (45) conta halkasını (20) kontrol edin. Diyafram bağlantı çubuğundaki conta halkasını (25) kontrol edin


Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin

Bunların İçinde Olabilirsiniz