Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : James

Telefon numarası : +86 13921194466

Naber : +13488888888

Free call

kazınmış

June 17, 2019

hakkında en son şirket haberleri kazınmış
Batı zhou hanedanından önce, eski insanlar gece ve gündüz 100 oymaya bölündü ve clepsyops şaftına 100 ızgara çizdi. Modern zamanda, bir dakika 14 dakika ve 24 saniyeye eşittir. "Yüzde 100 sistem" Çin'deki en eski ve en uzun süre çalışan zaman işleyişi sistemidir.
Han Hanedanlığı'na geldiğinde, güneşin ölçüsünün guimetre ile olan uzunluğunu ölçerek güneşin konumunu zamanlama yöntemi aynı zamanda kabul edildi. Masa iki bölümden oluşur: biri tablonun adı verilen direğin veya taş kolonun gölgesini ölçmek için diktir; Birincisi, guisui adı verilen rijit yüzey gölgesinin uzunluğunu belirlemek için düz olan kuzey ve güney yönüdür. Gölge uzunluk birimi ile ölçülebildiğinden, "zamanın bir inç altın" ifadesi vardır. Gnomon tarafından ölçülen güneşin her konumu kademeli olarak sabit bir isim aldı ve bu, saatin kökeni idi. Sui ve tang hanedanlarında, "güneş azimut zamanlaması" resmen "on iki saat zamanlaması" olarak gelişti. "Yüzde yüz sistemi" ve "on iki saat zamanlamanın" birleşimi eski Çin zamanlama sistemini daha da mükemmel hale getirdi.
Ming hanedanlığının sonunda ve qing hanedanının başlangıcında, Çin'e batı mekanik saatler tanıtıldı. Sistem on iki saatle bölünemediğinden, hesaplanması kolay değildir ve 96 kez, 108 kez ve 120 kez değiştirilmiştir. Qing hanedanının resmi olarak gündüz ve gece dört oyuna bölünmüş, saat başına sekiz oymayla 96 oymacılığı olduğunu öngörene kadar değildi.
Çin klasik romanlarında her zaman "batıya yolculuk" gibi dokuz saat süren "kesmek için öğlen üç saatlik araba yolculuğu" vardır: Wei Zheng’in başbakanının, gece manzarası kuru gibi, hazine olduğunu, sadece vincin Li kokusunu aldığını, dokuz gündür kötü peri izin veriyor, yeşim imparatoru Jin Zhi'yi tutuyor, üç kez birlikte öğle saatlerinde birçok eski ejderhayı hayal ediyor. " Öğlen dörtte üçünde, zaman tutma yöntemine göre, öğlen 12'ye kadar on beş dakika sürdü. Yin-yang alimlerine göre, Yang qi şu anda zirvede iken, modern astronomi öğlenin zirvede olduğuna inanmaktadır. Öğlen üç kez, eski ağır ceza hattı başını cezalandırmanın cezası zamanı, bu sırada operasyon başını soruyor, Yang gazı en çok şengenmiş, kişinin ölümünden hemen sonra Yin gazı yok olacak, ağır bir suç işleyen suçlu , şiddetli bir ceza göstermek için "hepsi hayalet bile yapamaz" başını salladı. Küçük suçlar, öğle saatlerinde kesilebilir, hayaletini bıraksın. Öyleyse, "öğle saatinde üç dakika, rüya eski ejderhayı keser", eski ejderha suçunun çok ciddi olduğunu göstermek için.

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin